сховати меню

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ

сторінки: 76

С.А. Кубанський, завідувач відділу з правових питаньКиївської міської профспілки працівників охорони здоров’я
Untitled
Працюю лікарем-дерматовенерологом у поліклініці. Стаж роботи за фахом вісім років. При виході на роботу після декретної відпустки, що тривала 2 роки 5 міс, запланувала взяти щорічну відпустку через 6 міс (відповідно до графіка). У відділі кадрів її мені надали тривалістю лише 22 дні. Чи маю я право отримати щорічну відпустку, що становить 31 календарний день?
Право на відпустку мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.
Згідно з ч. 5 ст. 10 Закону України «Про відпустки», право працівника на щорічну основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший трудовий рік настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві. У той же час нормами ч. 9 вищевказаної статті передбачено, що щорічна відпустка за другий та наступні роки роботи може бути надана працівникові в будь-який час відповідного року.
Перебування працівника у відпустці з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не є приводом для припинення раніше укладеного з ним трудового договору. Отже закінчення зазначеної відпустки та вихід на роботу не можуть вважатися часом початку першого року роботи. Таким чином, у наведеній дописувачем ситуації прохання про надання щорічної відпустки повної тривалості цілком відповідає вимогам чинного законодавства.
Оскільки я працюю лікарем у шкірно-венерологічному кабінеті (поліклініка Бахчисарайської ЦРЛ), то з 2006 р. трудовий стаж мені зараховується у подвійному розмірі. Однак за період з 2002 по 2006 р. подвійний стаж мені не нарахували на підставі запису у моїй трудовій книжці. Там вказано, що я працювала лікарем-дерматовенерологом поліклініки, але не написано, що саме в шкірно-венерологічному кабінеті. Чи правильно нараховується мені трудовий стаж та чи правильно зазначена моя посада в трудовій книжці?
Згідно з нормами ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення», стаж роботи в інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров’я зараховується в подвійному розмірі.
У листі МОЗ України від 15.02.2006 р. № 10.03.68/286 Пенсійному фонду України було надано роз’яснення щодо віднесення шкірно-венерологічних диспансерів, відділень, палат та кабінетів до інфекційних закладів, трудовий стаж в яких зараховується в подвійному розмірі за умови роботи з пацієнтами з особливо небезпечними, небезпечними інфекційними та паразитарними хворобами. Перелік цих захворювань затверджений наказом МОЗ України від 19.07.1995 р. № 133 «Про затвердження Переліку особливо небезпечних, небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб». Таким чином, трудовий стаж у шкірно-венерологічних кабінетах ЦРЛ зараховується працівникам у подвійному розмірі, згідно зі ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Щодо ситуації дописувача, то у трудовій книжці повинен бути зроблений запис про прийняття його на роботу лікарем-дерматовенерологом саме шкірно-венерологічного кабінету поліклініки Бахчисарайської ЦРЛ.
Разом з тим необхідно зазначити, що дія вищевказаного нормативного документа не розповсюджується на осіб, які на момент ухвалення цього закону вже оформили пенсію і не працювали у зазначених закладах, оскільки, згідно зі ст. 58 Конституції України, закони не мають зворотної дії в часі.

Т.М. Скорятина, м. Бахчисарай, АР Крим

Наш журнал
у соцмережах:

Випуски за 2011 Рік

Зміст випуску 8 (49), 2011

  1. Г.О. Ісламова

  2. Г.О. Ісламова

  3. Г.О. Ісламова

  4. Г.О. Ісламова

  5. Г.О. Ісламова

  6. Г.О. Ісламова

  7. Г.О. Ісламова

  8. H. Tindle, E. Davis, L. Kuller

  9. Г.О. Ісламова

Випуски поточного року

Зміст випуску 2 (131), 2020

  1. О. В. Дженина, В. Ю. Богачев, А. Л. Боданская

  2. В.І. Пирогова

  3. М.В. Медведєв

  4. М. В. Майоров, С. В. Ворощук, Е. А. Жуперкова, С. И. Жученко, О. Л. Черняк

  5. І. В. Лахно, А. Е. Ткачов

  6. Ю. В. Лавренюк, П. Л. Шупика, М. В. Лоншакова

  7. С. П. Пасєчніков, П. О. Самчук

  8. R. Eastell, C. J. Rosen, D. M. Black, A. M. Cheung, M. H. Murad, D. Shoback