-
Л.М. Вовк
-
Л.М. Вовк
-
Л.М. Вовк
-
Л.М. Вовк
-
Л.М. Вовк
-
Л.М. Вовк
-
Л.М. Вовк
-
Л.М. Вовк
-
Л.М. Вовк
-
Л.М. Вовк
-
Л.М. Вовк
-
ЮРИДИЧЕСКАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ
Л.М. Вовк
-
Л.М. Вовк
ЮРИДИЧЕСКАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ
pages: 76
С.А. Кубанський, завідувач відділу з правових питаньКиївської міської профспілки працівників охорони здоров’я
Untitled
Працюю лікарем-дерматовенерологом у поліклініці. Стаж роботи за фахом вісім років. При виході на роботу після декретної відпустки, що тривала 2 роки 5 міс, запланувала взяти щорічну відпустку через 6 міс (відповідно до графіка). У відділі кадрів її мені надали тривалістю лише 22 дні. Чи маю я право отримати щорічну відпустку, що становить 31 календарний день?
Право на відпустку мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.
Згідно з ч. 5 ст. 10 Закону України «Про відпустки», право працівника на щорічну основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший трудовий рік настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві. У той же час нормами ч. 9 вищевказаної статті передбачено, що щорічна відпустка за другий та наступні роки роботи може бути надана працівникові в будь-який час відповідного року.
Перебування працівника у відпустці з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не є приводом для припинення раніше укладеного з ним трудового договору. Отже закінчення зазначеної відпустки та вихід на роботу не можуть вважатися часом початку першого року роботи. Таким чином, у наведеній дописувачем ситуації прохання про надання щорічної відпустки повної тривалості цілком відповідає вимогам чинного законодавства.
Оскільки я працюю лікарем у шкірно-венерологічному кабінеті (поліклініка Бахчисарайської ЦРЛ), то з 2006 р. трудовий стаж мені зараховується у подвійному розмірі. Однак за період з 2002 по 2006 р. подвійний стаж мені не нарахували на підставі запису у моїй трудовій книжці. Там вказано, що я працювала лікарем-дерматовенерологом поліклініки, але не написано, що саме в шкірно-венерологічному кабінеті. Чи правильно нараховується мені трудовий стаж та чи правильно зазначена моя посада в трудовій книжці?
Згідно з нормами ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення», стаж роботи в інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров’я зараховується в подвійному розмірі.
У листі МОЗ України від 15.02.2006 р. № 10.03.68/286 Пенсійному фонду України було надано роз’яснення щодо віднесення шкірно-венерологічних диспансерів, відділень, палат та кабінетів до інфекційних закладів, трудовий стаж в яких зараховується в подвійному розмірі за умови роботи з пацієнтами з особливо небезпечними, небезпечними інфекційними та паразитарними хворобами. Перелік цих захворювань затверджений наказом МОЗ України від 19.07.1995 р. № 133 «Про затвердження Переліку особливо небезпечних, небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб». Таким чином, трудовий стаж у шкірно-венерологічних кабінетах ЦРЛ зараховується працівникам у подвійному розмірі, згідно зі ст. 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Щодо ситуації дописувача, то у трудовій книжці повинен бути зроблений запис про прийняття його на роботу лікарем-дерматовенерологом саме шкірно-венерологічного кабінету поліклініки Бахчисарайської ЦРЛ.
Разом з тим необхідно зазначити, що дія вищевказаного нормативного документа не розповсюджується на осіб, які на момент ухвалення цього закону вже оформили пенсію і не працювали у зазначених закладах, оскільки, згідно зі ст. 58 Конституції України, закони не мають зворотної дії в часі.
Т.М. Скорятина, м. Бахчисарай, АР Крим