сховати меню

Пам’яті Олексія Павловича Вікторова

сторінки: 75

Victorov_3(42)_2011.jpg

Двадцять восьмого квітня 2011 р. не стало Олексія Павловича Вікторова, доктора медичних наук, професора, завідувача відділу клінічної фармакології з лабораторією функціональної діагностики ННЦ «Інститут кардіології імені М.Д. Стражеска» АМН України. Пішла з життя високоінтелектуальна, чуйна, талановита, добра та небайдужа людина, видатний науковець, який отримав визнання та повагу серед однодумців і колег.

Випускник Київського медичного інституту імені О.О. Богомольця О.П. Вікторов близько 45 років свого життя присвятив служінню людям. Доля визначила для нього немало доріг, які він пройшов, гідно несучи високе звання лікаря-фармаколога, маючи велику відповідальність і компетентність керівника, життєву мудрість і терпіння.
Після закінчення аспірантури 1972 р. працював асистентом, доцентом кафедри фармакології, а через десять років став засновником курсу клінічної фармакології. У період з 1973 по 1996 р. обіймав посаду заступника декана, а згодом – декана по роботі з іноземними студентами; з 1992 р. – заступник начальника Головного управління навчальних закладів, кадрів і науки МОЗ України (завідувач відділу науки), заступник голови Фармакологічного комітету МОЗ України; пізніше – керівник Центру побічної дії ліків Фармакологічного комітету МОЗ України; з 1999 по 2008 р. – завідувач відділу фармакологічного нагляду Державного фармакологічного центру МОЗ України. Останнім часом працював консультантом Управління післяреєстраційного моніторингу лікарських засобів ДФЦ МОЗ України.
Життя та діяльність Олексія Павловича були тісно пов'язані з розвитком вітчизняної фармакологічної науки та клінічної фармакології. Як учений, який зробив суттєвий внесок у розвиток експериментальної педіатричної фармакології, він був відомий не лише в Україні, а й поза її межами. Професор Вікторов був одним із фундаторів створення ДФЦ МОЗ України та засновником системи контролю за безпекою ліків при їх медичному застосуванні. Він входив до складу укладачів І Національної фармакопеї України, Державного формуляра лікарських засобів, був співредактором і співавтором відомого довідникового видання – Компендіуму лікарських препаратів.
За час своєї трудової діяльності О.П. Вікторов був членом багатьох спеціалізованих рад, президій наукових товариств, редколегій журналів, одним із провідних авторів журналу «Медичні аспекти здоров’я жінки», засновником та головним редактором журналу «Раціональна фармакотерапія». У ННЦ «Інститут кардіології імені М.Д. Стражеска» АМН України очолював такий напрямок, як вивчення небажаних побічних реакцій серцево-судинних та нестероїдних протизапальних лікарських засобів при їх медичному застосуванні в Україні. Під його керівництвом були виконані одна докторська і чотири кандидатські дисертації та проводились дослідження ще по декількох наукових працях.
О.П. Вікторов – автор понад 700 наукових праць, у тому числі близько 30 монографій, настанов, довідників, підручників для медичних та фармацевтичних вузів, керівництв для лікарів, фармацевтів, студентів. За його участю отримано п’ять патентів та 11 авторських свідоцтв.
Для кожного з нас Олексій Павлович Вікторов залишиться прикладом людяності та доброзичливості, взірцем працьовитості та відповідальності.

Вічна і світла пам’ять йому.

Редакція журналу «Медичні аспекти здоров’я жінки»

Наш журнал
у соцмережах:

Випуски за 2011 Рік

Зміст випуску 8 (49), 2011

 1. Г.О. Ісламова

 2. Г.О. Ісламова

 3. Г.О. Ісламова

 4. Г.О. Ісламова

 5. Г.О. Ісламова

 6. Г.О. Ісламова

 7. Г.О. Ісламова

 8. H. Tindle, E. Davis, L. Kuller

 9. Г.О. Ісламова

Випуски поточного року

Зміст випуску 2 (154), 2024

 1. Ю.В. Лавренюк, К.В. Чайка, С.М. Корнієнко, Н.Л. Лічутіна

 2. К.В. Харченко

 3. О.В. Нідельчук

 4. Ф. Вікаріотто, Т.Ф. Татарчук, В.В. Дунаєвська

Зміст випуску 1 (153), 2024

 1. В.І. Пирогова

 2. Д.О. Птушкіна

 3. О.О. Ковальов, К.О. Ковальов

 4. О.О. Ковальов