сховати меню

Добавки вітаміну D під час вагітності зміцнюють кістки в дітей

сторінки: 24

14 січня 2025 р.

Відповідно до нового дослідження, проведеного Університетом Саутгемптона та Університетською лікарнею Саутгемптона у Великій Британії, діти, матері яких приймали додаткову кількість вітаміну D під час вагітності, мають міцніші, ніж в однолітків, кістки у віці 7 років. Сканування щільності кісткової тканини показало, що в таких дітей кістки містять більше кальцію та інших мінералів, що робить їх міцнішими і зменшує ризики переломів.

У 2009 році вчені розпочали дослідження MAVIDOS, у якому взяли участь понад тисячу жінок із Саутгемптона, Оксфорда та Шеффілда. Всі учасниці отримували стандартний антенатальний нагляд і під час дослідження могли продовжувати приймати вітамін D у дозі ≤400 МО/добу. Досліджуваних вагітних випадковим чином розподілили на дві групи: перша група приймала додатково 1000 МО вітаміну D на день, а друга – таблетку плацебо щодня. Попередні наукові розвідки оцінювали здоров’я кісток дітей у віці 4 років, і результати показали, що кісткова маса була більшою в дітей, народжених від матерів, які отримували добавки вітаміну D під час вагітності, порівняно з тими, хто не приймав таких добавок.

Автори останнього дослідження з’ясували, чи зберігався позитивний вплив добавок на здоров’я кісток. Учені спостерігали за 454 дітьми віком від 6 до 7 років, які народилися під час дослідження MAVIDOS. Результати підтвердили, що сприятливий вплив на кістки дітей був подібним у віці 4 і 6-7 років.

Головними функціями вітаміну D, або кальциферолу, є регуляція фосфорно-кальцієвого обміну, вплив на проліферацію і диференціацію всіх клітин організму, а також участь у більшості клітинних процесів. Дослідження MAVIDOS у 2018 році допомогло вченим із Саутгемптона зрозуміти, що добавки вітаміну D призводять до змін активності генів. У 2022 році вони виявили, що прийом добавок під час вагітності суттєво знижував імовірність розвитку атопічної екземи в дітей віком до 1 року. Крім того, учені помітили, що вагітні жінки, які отримували додатковий вітамін D, частіше народжу­вали природним шляхом.

Джерело: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0002916524007469?via%3Dihub

Випуски за 2024 Рік

Зміст випуску 5 (157), 2024

  1. Г.А. Петрова, Д.О. Іванова

  2. Н.В. Косей

  3. Т.Ф. Татарчук

  4. М.В. Майоров, С.І. Жученко

  5. І.Б. Трохим

Зміст випуску 3 (155), 2024

  1. З.М. Дубоссарська

  2. Д.Г. Коньков

  3. М.В. Майоров, С.І. Жученко

  4. І.Я. Клявзунік

  5. Т.Ф. Татарчук, Андреа Дженаццані, Н.А. Володько, М.Ф. Анікусько

Зміст випуску 2 (154), 2024

  1. Ю.В. Лавренюк, К.В. Чайка, С.М. Корнієнко, Н.Л. Лічутіна

  2. К.В. Харченко

  3. О.В. Нідельчук

  4. Ф. Вікаріотто, Т.Ф. Татарчук, В.В. Дунаєвська

Зміст випуску 1 (153), 2024

  1. В.І. Пирогова

  2. Д.О. Птушкіна

  3. О.О. Ковальов, К.О. Ковальов

  4. О.О. Ковальов