V міждисциплінарний науковий конгрес із міжнародною участю «Невідкладні стани та анестезіологічне забезпечення в акушерстві, гінекології та перинатології»
Огляд доповідей
сторінки: 5
11-12 листопада цього року відбувся V міждисциплінарний науковий конгрес із міжнародною участю «Актуальні питання інтенсивної терапії та анестезіологічного забезпечення в акушерстві, гінекології та перинатології». Цей масштабний міждисциплінарний захід був організований за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, ГО «Асоціація акушерських анестезіологів України», ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України», ГО «Асоціація анестезіологів України», ГО «Асоціація неонатологів України».
Такий конгрес проводиться в Україні п’ятий рік поспіль і вже встиг набути статусу однієї з головних платформ обміну знаннями та досвідом між лікарями анестезіологами, акушерами-гінекологами, неонатологами та іншими спеціалістами. Цього року він зібрав понад 1500 онлайн-учасників. У роботі конгресу, як завжди, взяли участь провідні вчені із США, Ізраїлю, Іспанії, Бельгії, Литви, Казахстану, Узбекистану, Молдови, України, Білорусі та Росії.
За час проведення заходу було представлено 75 доповідей в рамках восьми секцій:
- Корекція гемостазу та лікування кровотеч в акушерстві та гінекології
- Тромбози та тромбофілії в акушерстві
- Сучасне періопераційне ведення пацієнток акушерсько-гінекологічного профілю
- Проблемні питання терапії прееклампсії
- COVID-19 і вагітність
- Інфекції в акушерській практиці, сепсис, антибіотикорезистентність
- Екстрагенітальна патологія
- Анестезіологічне забезпечення та інтенсивна терапія в акушерстві та гінекології
Радий представити до вашої уваги огляд основних доповідей конгресу, викладених у новій, спеціальній рубриці журналу – «Конспект учасника конгресу». Уся важлива інформація, що була представлена доповідачами, викладена у формі тез, які зазвичай занотовують присутні на заходах лікарі.
Так, у цьому номері журналу ви можете ознайомитися з особливостями ведення масивних акушерських кровотеч, тактикою лікування вагітних із тяжким перебігом COVID-19 («дельта»-хвиля), про місце колоїдів у терапії критичних станів з огляду на останні наукові дані. Вкрай важливими є теми стосовно тактики ведення вагітних із пухлинами центральної нервової системи, алгоритму дій лікаря при тромбоцитопенії та тромбоцитозі під час вагітності, особливостей менеджменту катастрофічного антифосфоліпідного синдрому на прикладі клінічного випадку.
Сподіваюся, представлена інформація буде корисною як для акушерських анестезіологів, так і для акушерів-гінекологів та сприятиме поліпшенню щоденної лікарської практики. Ми продовжимо публікацію основних тез доповідей конгресу на сторінках журналу в наступних номерах.
З повагою, головний редактор журналу, д. мед. н.,
професор Р.О. Ткаченко
Перелік доповідей
- Алгоритм ведення масивних кровотеч (Н.В. Матолінець)
- Ведення вагітних із тяжким перебігом COVID‑19: «дельта»-хвиля (Р.О. Ткаченко)
- Місце колоїдів у терапії критичних станів. Чи змінилось щось у парадигмі лікування? (Р.О. Ткаченко)
- Пухлини центральної нервової системи та вагітність (В.І. Медведь)
- Керівництво до дії при тромбоцитопенії та тромбоцитозі під час вагітності (І.В. Ус)
- Тактика ведення вагітної з катастрофічним антифосфоліпідним синдромом на прикладі клінічного випадку (І.Л. Кукуруза)