скрыть меню

Українські лікарі можуть безоплатно консультуватися з колегами з усього світу завдяки застосунку HealUA

страницы: 4

Від початку повномасштабної війни українські лікарі зіштовхнулися з новою реальністю лікування ­пацієнтів. Структура захворюваності населення змінилася, і в практиці лікарів з’явилися нові патології, з якими вони раніше не стикалися. Це підштовхнуло громадську організацію Global Medical Knowledge Alliance (GMKA)* та студію-­стартап Empat створити безоплатний застосунок, де медики могли б ­дистанційно обмінюватися знаннями й порадами, а відтак покращувати якість надання медичної допомоги військовим і цивільним пацієнтам.

* Global Medical Knowledge Alliance, GMKA — неприбуткова організація, яка формує спільноту медичних працівників, науковців, урядовців та представників бізнесу в усьому світі. Займається популяризацією медичної інформації, заснованої на доказах, втілює освітні та соціальні проекти, які допомагають покращити якість медичної допомоги та зробити її доступнішою.

Катерина Потапова

«Щодня медики рятують життя та здоров’я українців під обстрілами, у бомбо­сховищах, у військових і цивільних шпиталях, на лінії фронту та в тилу. Але не в усіх є доступ до консультацій із провідними фахівцями напрямку в їхньому місці роботи. Іноді час на пошук актуальної інформації та протоколів обмежений. Це підштовхнуло нас створити платформу, на якій лікарі будь-якої спеціальності, де б вони не перебували, ­могли б отримати консультацію від свого колеги з будь-якого куточка світу, почути думку стосовно складного кейсу, порадитися», зазначає Катерина Потапова, директорка зі стратегії GMKA.

HealUA це мобільний застосунок, який об’єднує в одній платформі українських лікарів та їхніх колег за ­кордоном. Застосунок для консультацій щодо діаг­ностування й лікування пацієнтів вже ­використовують 4,2 тис. фахівців із 39 спеціальностей в ­Україні, США, Польщі, Німеччині та ще 27 ­країнах світу.

Українські медики та медикині в HealUA можуть отримати пораду від своїх колег із Harvard Medical School, Johns Hopkins University School of Medicine, Stanford University. Так само вітчизняні лікарі діляться своїми знаннями та досвідом зі світовою медичною спільнотою. За допомогою застосунку лікарі вже обмінялися понад 5000 коментарів.

«HealUA це глобальна ординаторська, де зібралися гострі розуми й з України, і з Гарварду чи Стенфорду. Відстань між ними усього один клік. Ми з командою презентували HealUA на найбільшій технологічній конференції світу «Web Summit 2024» і здобули там нагороду «Impact Startup» за внесок у глобальне здоров’я та соціальну значущість», розповідає Катерина Потапова.

Хто може долучитися до HealUA?

Лікарі абсолютно всіх спеціальностей! HealUA –це кишеньковий довідник для терапевтів, сімейних лікарів, педіатрів, дерматологів, хірургів, онкологів та інших лікарів, що працюють як у звичайних, так і в обмежених умовах.

Як це працює?

Лікар створює запит, описуючи клінічний випадок. Інші лікарі реагують на запит і пропонують свою допомогу. Спілкування у HealUA можливе у форматі відеозв’язку та текстових повідом­лень, англійською або українською мовою.

Як приєднатися?

Застосунок HealUA безоплатний, функціонує як на іOS, так і на Android. Завантажити потрібну версію можна за посиланням: http://onelink.to/healua.

Наш журнал
в соцсетях:

Выпуски за 2024 Год

Содержание выпуска 5 (157), 2024

  1. Г.А. Петрова, Д.О. Іванова

  2. Н.В. Косей

  3. Т.Ф. Татарчук

  4. М.В. Майоров, С.І. Жученко

  5. І.Б. Трохим

Содержание выпуска 3 (155), 2024

  1. З.М. Дубоссарська

  2. Д.Г. Коньков

  3. М.В. Майоров, С.І. Жученко

  4. І.Я. Клявзунік

  5. Т.Ф. Татарчук, Андреа Дженаццані, Н.А. Володько, М.Ф. Анікусько

Содержание выпуска 2 (154), 2024

  1. Ю.В. Лавренюк, К.В. Чайка, С.М. Корнієнко, Н.Л. Лічутіна

  2. К.В. Харченко

  3. О.В. Нідельчук

  4. Ф. Вікаріотто, Т.Ф. Татарчук, В.В. Дунаєвська

Содержание выпуска 1 (153), 2024

  1. В.І. Пирогова

  2. Д.О. Птушкіна

  3. О.О. Ковальов, К.О. Ковальов

  4. О.О. Ковальов