Алгоритм надання медичної допомоги дорослим із гіперактивним сечовим міхуром у медичному закладі первинного рівня
страницы: 44-45
До вашої уваги представлено Алгоритм надання медичної допомоги жінкам із симптомами гіперактивного сечового міхура в умовах амбулаторного прийому.
Ключові слова: гіперактивний сечовий міхур, нетримання сечі у жінок, полакіурія, ноктурія.
Гіперактивний сечовий міхур (ГСМ) – захворювання (клінічний синдром), що характеризується симптомокомплексом ургентності з/без нетримання сечі (НС), полакіурії, ноктурії за відсутності анатомічних порушень і доведеної інфекції нижніх сечовивідних шляхів. Згідно з результатами досліджень National Overactive Bladder Evaluation (NOBLE) та Epidemiology of Lower Urinary Tract Symptoms (EpiLUTS), це захворювання зустрічається у 10-22% населення США та Європи; переважає розповсюдженість діабету (6%), астми (7%), має зіставну поширеність із депресією (20%). В Україні цей синдром діагностують майже у 3,5 млн пацієнтів. У третини жінок із ГСМ спостерігається імперативне НС (так званий мокрий сечовий міхур). Ургентність та полакіурія спостерігаються у 80% жінок з уродинамічно виявленим ГСМ, ноктурія – у 70% пацієнток. ГСМ негативно впливає на якість життя жінок, знижує їх соціальну й професійну активність, порушує статеве життя та сімейні відносини, викликає психологічний дискомфорт.
Представляємо вашій увазі Алгоритм надання медичної допомоги жінкам із гіперактивним сечовим міхуром у медичному закладі первинного рівня, розроблений Національною службою охорони здоров’я Великобританії (NHS) та Рекомендаційним комітетом Південно-Східного Лондона.
Підготувала Анна Сакалош
За матеріалами: https://selondonccg.nhs.uk/wp-content/uploads/dlm_uploads/2021/09/Overactive-bladder-OAB-adults-pathway-February-2020.pdf?UNLID=8216806292021111283518